نتایج سرشماری از مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار سال 1394
صنعت پرورش طیور در کشور ما از شش فعالیت اصلی، پرورش مرغ لاین، پرورش مرغ اجداد، پرورش مرغ مادر، تولید جوجه یکروزه، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ گوشتی و یک فعالیت جنبی پرورش پولت تشکیل شده است. از بین فعالیت های یاد شده، اطلاع از چگونگی نحوه فعالیت های مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار بسیار حائز اهمیت است، زیرا که محصول اصلی و تولید نهایی این دسته از مرغداری ها، تخم مرغ خوراکی است که به عنوا ماده پروتیینی مهم و مغذی در تامین بخشی از پروتیین حیوانی مورد نیاز جامعه سهم بسزایی دارد.
برای انجام این طرح از آخرین فهرست موجود از مرغداری های کشور که در سال 1391 برای مرغداری های گوشتی و تخمگذار آماده شده بود، بع عنوان فهرست پایه ، استفاده شده است. این آمارگیری در سراسر کشور بطور همزمان از تاریخ 17/5/94 آغاز و در تاریخ 9/6/94 به اتمام رسیده است.
براساس نتایج حاصل از اجرای طرح در سال 1394، تعداد 1402 مرغداری با فعالیت مرغ تخمگذار در کشور وجود داشته است که از این تعداد 1140 واحد مرغداری فعال و 262 واحد غیر فعال می­باشد. واحدهای فعال مجموعاً دارای 5426 سالن پرورش با ظرفیت 76 میلیون قطعه مرغ تخمگذار بوده اند. این گزارش توسط مرکز آمار ایران منتشر شده است. برای دریافت متن کامل گزارشاینجا را کلیک کنید.
تاریخ:
1395/02/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal