بهره وری آب اولویت بخش کشاورزی است.
1398/03/22

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: اولین نکته مهم در کشاورزی بهره وری آب است و با عنایت به تغییر اقلیم، در تدوین برنامه‌ها باید به طور ویژه به مساله کم‌آبی توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس عباس کشاورز امروز در گردهمایی سراسری مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور در مشهد اظهار داشت: کلید توسعه هر کشور در ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، برای فعالان اقتصادی است.

وی با اشاره به اهمیت مستندسازی و ترسیم کارها تصریح کرد: برنامه‌های موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و مدیران هماهنگی ترویج کشور باید متناسب با شرایط اقتصادی، اجتماعی و موضوعات و مسایل مناطق و محصولات کشاورزی و با تاکید بر همگرایی بین تمام بخش‌های وزارت جهاد کشاورزی، به اشکال متنوع تبیین شود.

در این گردهمایی، رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه اجرای طرح نظام نوین ترویج تغییرات مثبتی در ستاد و استان‌ها ایجاد کرده است، تاکید کرد: رویکرد "هر پهنه یک برنامه عملیاتی" با توجه به شرایط و تفاوت‌های اقلیمی مناطق، مبتنی بر مساله‌یابی و کاملا منطبق با برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی، به عنوان برنامه جدید بسیار حایز اهمیت است و این برنامه باید به طور جدی توسط مدیران ستادی و استانی پیگیری و انجام شود.

دکتر مویدی با اشاره به دو فعالیت جدید که در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نتیجه رسیده است، گفت: یکی از این کارها مشخص شدن ردیف اعتباری آموزش و ترویج و دیگری استمرار تجهیز مراکز جهاد کشاورزی است.

این گردهمایی با موضوع بیان رویکردها و برنامه‌های دفاتر ستادی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و ارایه دو تجربه موفق استان لرستان با موضوع نقش آفرینی ترویج کشاورزی در مدیریت مخاطرات سیلاب و استان فارس با موضوع تعامل تحقیق و ترویج برگزار شد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal